O marszu

W niedzielę 9 czerwca 2019 roku odbędzie się archidiecezjalny X MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY.

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY organizowany jest w celu dania publicznego świadectwa o wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny złożonej z mężczyzny i kobiety, otwartej na przyjęcie i wychowanie dzieci. Wyraźmy to naszym białym strojem.

W tym roku marsz organizowany w Gdańsku jest po raz 10 – z każdym rokiem gromadząc coraz większą liczbę uczestników.

Za organizację marszu odpowiadają osoby, grupy i wspólnoty, dla których wyżej wymienione wartości są bliskie. Wszystkich nas łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego. Chcemy nie tylko manifestować, ale i pomagać, dlatego wolontariusze zbierać będą datki na Dom Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie. 

W tym roku punktem wieńczącym marsz będzie koncert: TGD i Armia Dzieci.

Zapraszamy wszystkich, dla których życie i rodzina stanowią kluczowe wartości do udziału w marszu. Wspólnie dajmy świadectwo przywiązania do tych pięknych wartości!

t1

Misja

Inicjatywa organizacji Marszów zrodziła się z potrzeby promocji wartości życia od poczęcia i rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety.
Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.
Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.

t2

Wizja

Marzymy o świecie, w którym wartość życia jest fundamentalna. Dzisiejszy świat niesie wiele zagrożeń i bardzo często ŻYCIE jest celem wielu ataków. Dlatego właśnie chcemy mówić i świadczyć o wartościach w sposób zgodny z Ewangelicznym przykazaniem miłości bliźniego: w sposób radosny, pokojowy, ale jednocześnie stanowczy. Chcemy podkreślić to, że jesteśmy przywiązani do wyżej wymienionych wartości i mają one priorytetowe znaczenie w naszym codziennym życiu.

t3

Festiwal Miłości Bożej

Chcemy żeby marsz był okazją do wspólnego świętowania i modlitwy. Do wzajemnego spotkania. W związku z tym punktem kończącym marsz w tym roku będzie FESTIWAL MIŁOŚCI BOŻEJ: czas koncertów, rozmów i atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży.

t4

Adresaci

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób, którym wartości promowane podczas marszu są bliskie. Zapraszamy osoby w każdym wieku: począwszy od osób, które są jeszcze pod sercami swoich matek, przez dzieci i młodzież aż po rodziców i dziadków. Niech nasza obecność będzie wyraźnym świadectwem wiary w Boga i przywiązania do wartości.

Plan 9 czerwca 2019

13:00

Przygotowania do Marszu

Zapraszamy Wolontariuszy do pomocy

14:45

Formowanie Marszu

Spotykamy się i tworzymy kolumnę przy Kaplicy Królewskiej (przy ulicy Szerokiej)

15:00 - 16:30

Rozpoczęcie Marszu

Rozpoczynamy przy Kaplicy Królewskiej -> Szeroka -> Hucisko -> Wały Jagielońskie -> Pomnik Poległych Stoczniowców -> tereny postoczniowe przy ulicy Kadłubowców

16:30

Błogosławieństwo biskupa i modlitwa za miasto

17:00

Koncert - Armia Dzieci

tereny postoczniowe przy ulicy Kadłubowców

18:00

Koncert - TGD

tereny postoczniowe przy ulicy Kadłubowców